Stíny v mysli, 02

20. july 2016 at 12:21 | Simonnies |  Stíny v mysli

Vyskočila jsem z postele a vyklonila se z okna. Samozřejmě jsem nic neviděla, ty hlasy nepocházely z naší ulice. Mrkla jsem rychle na hodiny. Osm ráno! Ach.
S vrčením jsem se zavrtala zpět do přikrývky a hlasitě zívla. Zavřela jsem oči. Všechno v pořádku. To se asi někdo pere.
Něco bouchlo.
A nebo ne.
Vstala jsem a rozběhla jsem se po schodech dolů. Asi jsem nebyla zrovna tichá, protože na mě dole už čekala máma, v županu, s rozcuchanými vlasy a ostražitým pohledem.
"Kampak si myslíš, že jdeš, Mallory Whiteheadová?" prskla. Sedla jsem si na poslední schůzek a najednou se cítila neuvěřitelně malinká. "Je osm ráno!"
"Já vím. Ale ti venku to neví." Ukázala jsem směrem ke dveřím.
"O čem to mluvíš?" zavrtěla zmateně hlavou.
"Ty to neslyšíš?" dotázala jsem se.
Máma se zamrčila a chvilku poslouchala. Venku teď někdo křičel, pravděpodobně strážce. Následovala dunivá rána.
Po nekonečně dlouhé chvíli si máma prohrábla své pochybuju-že-přírodně blonďaté vlasy (doteď mi neřekla, jak k nim přišla) a nespokojeně mlaskla. "Mal, nemyslíš si snad, že tě do té- ať je to cokoli- pustím? Podle mě jsou to obyčejní výtržníci. Nepleť se do toho, jasné?" promluvila tónem, kterému se nedá odporovat.
Stejně jsem to zkusila. "Chci se podívat, co se děje, mami! Co když hrozí nebezpečí? Budu první, co o tom bude něco vědět, no ne? Hm, skoro první."
Oči se jí zúžily. "Nikam nejdeš, a to už proto, že to může být nebezpečné. Prakticky je ještě příliš brzy. Běž spát."
"Mami…"
"Zpátky do postele, Mallory!" zahřměla. Poraženecky jsem si povzdechla a odebrala se zpět do pokoje. Jedna moje část mě teď nazývala nevychovaným spratkem, zato druhá se hned chtěla vyřítit ven a omrknout to.
Nevím proč, ale nějak jsem cítila, že to nebude jen tak obyčejná rvačka nebo výtržnictví.
Zavřela jsem za sebou dveře a opřela se o ně. Kdo sakra vymyslel, že čas spánku je ve tři ráno a čas vstávání až ve dvě odpoledne? Nikdy jsem se těmihle pravidly neřídila a nehodlám to měnit. Máma mi říkala, že když byla jako mladá v New Yorku, musela se řídit úplně jiným režimem…
Musela jsem se usmát. Máma byla vždycky hrozná rebelka. Teda, jako mladá. Teď se musí řídit pravidly a jediný přestupek ji může stát život. Je to trest za to, že v devatenácti utekla. Domů ji přivedl až nějaký strážce… A tady máma vždycky vyprávění zaráží. Takže fakta: útěk, New York, jeden rok v utajení, návrat, trest.
Jediné, co mi neřekla, ale nějak jsem to pochopila, je, že v New Yorku poznala mého tátu. A táta byl tady. Tady se totiž stalo něco, co způsobilo, že jsem na světě. Dobře, bez té části, co to opravdu způsobilo- vím totiž, že se tady někdo s někým pohádal, někdo něco zapomněl a někdo o něčem neví. Je to tak zmatené, kdybych tak-

Bum! Někdo rozbil sklo. Ať si moje svědomí i vychování, dokonce i matka, říkají co chtějí. Já zjistím, co se děje.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama